Postuar ne recetë

datat kapuçin

recetë e mirë për të shoqëruar pjatat tuaja për ata që e duan përzierje e ëmbël kripur.   Për krem: 350 gram krem ​​lëngshme 110 gram krem ​​datat Heat, pastaj përzierje disa minuta që të ketë një krem ​​shumë të hollë të kromi. (Kromi me një fishek vetme dhe mund shtrëngojnë). ——————————– për…

Postuar ne recetë

perime Wok Japanese

shumë e thjeshtë recetë perimeve wok, salcë soje të skuqura perime tuaj mënyrë Asian.

Postuar ne recetë

Cherry clafoutis

  Ky është muaji i qershi, FI ju bën të gëzojnë recetave saj të mirë kuzhinier. HISTORIA Qershi, krijuar këngën 1866 Jean Baptiste Clement dhe Antoine Renard. Për një clafoutis qershi 550 krem gram. 300 tërësi vezë gram 115 gram sheqer piperi 55 gram miell Lloji 45 45…