Coronavirus

 

Neni përditësuar 3 prill 2020 në 21 orë 07 më

Duan Ekipi FI përbashkët një deklaratë të rëndësishme fjalë përdoruesit nga një epidemiolog i madh “Massimo Galli” rreth pandemik se bota po pëson.

«Shpresa ime është se ne mund të lirë veten nga ky virus më
tre muaj nga koha që ne të zbatohen rregulla të caktuara.
Dhe kjo është tashmë një kohë e tmerrshme
»

"Kjo nuk është dhe nuk do të jetë një gjë e shpejtë,
por në qoftë se kjo ndodh në afat të shkurtër,
Unë do të jetë i pari që të gëzohen "

"Vaksina është një shpresë e,
më parë 18 Programet e hapur për të marrë vaksinën.
Diçka do të dalë, me siguri,
por unë dyshoj se ne jemi në gjendje të kufizojnë
epidemia dhe për të kapërcyer në pritje vaksina "
.

Të bëjë marrëveshje për të parë rregullat e maturi Harden gjeografike atë më. Mbroni familjet tuaja të vjetër duke kufizuar atë që nuk e kuptoni nuk mund të jetë për të mirën e tyre.

Qëndro i gjallë !!

Ne update artikullin tonë në informacionin më të fundit.
Ekipi FI sinqerisht besojnë se virusi nuk do të zhduket ditë pas.
Pavarësisht nga fakti se në disa pika kontrollin që ne ndjekim çdo ditë nuk ka kaluar përgjithmonë, Ideja është se si gripi, Sindromi nuk do të zhduket si kjo. Ne dëshirojmë cituar disa artikuj të botuar 1 avril 2020.

 

Coronavirus : “vështirë se” virusi zhduket këtë verë, paralajmëron një raport evropian

nuk ka gjasa, sipas analizave të agjencisë specializuar në sëmundjet infektive, të koronavirus zhduken këtë verë në sajë të rritjes së temperaturave.

Është e pamundur që koronavirus zhduken këtë verë në sajë të rritjes së temperaturave, sipas një raporti të lëshuar të mërkurën 25 March nga Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC), që ka frikë për të gjitha vendet e një rikthim të shpejtë.

Projeksionet pr & eacute; pushtuese

Që nga shpërthimi i krizës, Shkencëtarët paralajmërojnë nga çështjet që ndjekin kulmin é pid é nomic. Siç kemi shpjeguar në këtë artikull, rreziku i një kthim të epidemisë në vjeshtë nuk është aspak e përjashtuar. & Ldquo; Ajo merr vetëm disa muaj për të zvogëluar numrin e rasteve të, por kjo është e vështirë pastaj për të hequr masat e marra & rdquo;, pr & eacute; ishte English shkencëtari Neil Ferguson, autori kryesor i një studimi të bërë për Imperial College në Londër.

Një përzgjedhje natyrore

Ajo shkon pa thënë se koha nuk do të kemi një vaksinë, Konvertimin për të vazhduar jeta sjellja dhe i kushtoj vëmendje për ne dhe të tjerët do të vdisni në, SIGURIMI dinë të jetojnë në backups e njeriut në të ardhmen

.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *