Neni përditësuar 5 December 2020 në 4 orë 09 më

7-zip – Data Compression Software

 
7-zip është një burim të hapur e të dhënave compression software për të compress dosjet tuaja dhe dosjet në mënyrë që ata përdorin më pak hapësirë ​​në hard drive tuaj.
Ju mund të përdorni 7-zip në çdo kompjuter, duke përfshirë shoqëritë tregtare.
Nuk ka nevojë të regjistroheni ose të paguajnë për të përdorur 7-zip.

Karakteristikat kryesore të 7-zip:
Raporti shumë i lartë i ngjeshjes së formatit 7z me ngjeshje LZMA dhe LZMA2
Formatet e mbështetur:
Compression dhe decompression: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP et WIM
vetëm decompression: AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR, RPM, SquashFS, UDF, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR et Z.
Për formatet ZIP dhe GZIP, 7-zip dhënë një raport ngjeshja e cila është 2-10 % më mirë se shkalla e PKZip dhe WinZip
Kriptimi i fortë AES-256 për formatet 7z dhe ZIP
Aftësi vetë-nxjerrëse me format 7z
Integrimi me Windows
menaxher i fuqishëm fotografi
Online version i komandës fuqishme
Shtojcë për menaxherin FAR
përkthyer në 87 Gjuhë
7-Zip punon nën dritare 10 / 8 / 7 / Vista / XP / 2012 / 2008 / 2003 / 2000 / NT.
Ekziston një version i komandës për Linux/Unix : p7zip

Raporti compression
Ne krahasim 7-zip WinRAR 5.20.
Rezultatet e compression ratio varet shumë nga të dhënat e përdorura për testim.
zakonisht 7-zip tableta 30-70% me mire ne format 7z atë në format zip. Dhe 7-Zip tableta 2-10% me mire ne format zip que les autres logiciels d'archivage compatibles avec le format zip.

download 7-Zip 19.00 (21/2/2019) për Windows:

BarrëllojDritaretmadhësi
downloadexe32 bit x861 ju
downloadexe64 bit x641 ju

 

download 7-Zip 20.00 alfa (6/2/2020) për Windows:

BarrëllojDritaretmadhësi
downloadexe32 bit x861 ju
downloadexe64 bit x641 ju

5
5.0 vlerësim
5 / 5 yll (1 pikëpamje)
i shkëlqyer100%
Shume mire0%
mesatare0%
i dobët0%
i tmerrshëm0%

anuloj

 

Vlerësoni këtë artikull

mirë

5.0 vlerësim
8 nëntor 2020

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *