Neni përditësuar 5 nëntor 2020 në 17 orë 03 më

 

Si për mbrojtjen disable në kohë reale Windows Defender përgjithmonë pa të nuk do të jetë i formës së prerë.

 

Shpesh ndodh që mbrojtje në kohë reale në sistemin operativ të Windows 10 Ne mërzit heqjes se pak nganjëherë program shumë i dobishëm për nevojat tona. Nëse ju pëlqen apo jo, Windows Defender riaktivizon veten automatikisht.

 

 

për fat të mirë, ekziston një mënyrë e thjeshtë për të çaktivizoni atë për të mirë, nëpërmjet regjistri editor. Ju zgjidhni në çdo kohë dhe shumë thjesht ajo më tej apo të lënë atë jashtë. Në taskbar, hyj Regedit për të filluar regjistri editor

 

 

Paste këtë rrugë në shiritin e navigimit e redaktorit. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

 

 

Djathtas-klikoni në dosje Windows Defender dhe zgjidhni New> Vlera DWORD 32 Pjesë.

 

 

Emri vlerën e re DisableAntiSpyware

 

 

Djathtas-klikoni vlerën e re dhe klikoni Edit.

 

 

Verifikoni se fusha Vlera është e barabartë me 1. ndryshe, hyj 1 në fushën e Vlerës.

 

 

Nëse kjo drejtuar edhe ju duhet të keni këtë ekran që tregon se mbrojtja juaj virus menaxhohet nga organizata juaj.

 

Nëse ju doni të riaktivizoni Windows Defender në çdo kohë, kjo do të mjaftojë d & rsquo; qasje në të njëjtin vend të regjistrit editor dhe dora mbi vlerën e sapokrijuar 0.
5
5.0 vlerësim
5 / 5 yjet (2 pikëpamje)
i shkëlqyer100%
Shume mire0%
mesatare0%
i dobët0%
i tmerrshëm0%
anuloj

 

Vlerësoni këtë artikull

Shkëlqyeshëm

5.0 vlerësim
8 tetor 2020

falemnderit!

5.0 vlerësim
6 korrik 2020

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *