Neni përditësuar 5 nëntor 2020 në 17 orë 04 më

 

Martinique është një kartë e egër dhe mesmerizing që tërheq udhëtarët si magnet me plazhet e saj të mrekullueshëm me rërë të bardhë. Shumë thonë se plazhet më të bukura në Martinique janë të vendosura në jug të ishullit. Dhe është e vërtetë se Anse Noire dhe Anse Dufour konkurrojnë në bukurinë. Rreth fshatit simpatik e Anses d'Arlet, ju do të gjeni një numër të plazhet e pacenuar, ideal për të relaksuar. Pastaj duke marrë drejtimin e Marin, ju do të dorëzohej për bukurinë e Grande Anse des Salines. por mbi të, mos dal bregdetin Atlantik dhe në veri të ishullit. Ju do të zbuloni një vijë bregdetare shumë Wilder, veshur me plazhe të bukura vullkanik, si plazh në Sinai ose & rsquo; paharrueshme Anse Couleuvre. Nga Karaibe në Oqeanin Atlantik, planifikimin e udhëtimit tuaj në Martinique duke zbuluar më shumë bizhuteritë të bukura të bregdetit të saj.
Fancy një det i qetë, Plazhet anësore Karaibet janë të përsosur për të relaksuar në hijen e pemëve kokosit.
Plazhet e zezë rërë apo plazh gri rërë, Plazh plazh të bardhë apo të artë rërë, për çdo dëshirave të tij, secili Plazhet ....

Pikiatë në zemër nga plazhet më të bukura të Martinique dhe gjeni ato në hartën tonë të plazheve :

Temperatura e detit

Gjeni detin dhe temperaturën e ujit muaj pas muaji në Martinique :

Temperatura
të detit
Janar. Shkurt. Mars Avril Mund Qershor Korrik. Gusht Shtator. Tetor. Nëntor. Dhjetor.
27° 27° 27° 28° 28° 28° 28° 29° 30° 29° 28° 28°

Çfarë gëzimi për të notuar në Martinique në ujë të freskët gjatë gjithë vitit ! Imagjinoni një temperaturë të ujit që nuk bie kurrë nën 26 ° C gjatë sezonit të thatë dhe mund të kalojë 29 ° C midis gushtit dhe tetorit. Prandaj mund të notoni në Martinique me ujë të qetë gjatë gjithë vitit dhe të shijoni plazhet e shkëlqyera, veçanërisht drejt Saint-Anne në Grande Anse des Salines, një nga plazhet më të njohura në ishull. Pothuajse 2 km e gjatë me rërë të bardhë shumë të imët dhe të veshur me pëllëmbë kokosi të përkulur mbi detin e qetë, kripërat janë një dekor i vërtetë për kartolina. Temperatura e këndshme e detit gjithashtu ofron mundësi më atletike për aktivitete : zhytjet, surfing dhe aktivitete të tjera detare. Martinique është plot me pika zhytjeje falë të cilave mund të vëzhgoni koralet e bukura, rrënojat shumëngjyrëshe të egër dhe anijeve ; rrënoja e Nahoon-it duke qenë një nga udhëtimet më të bukura të zhytjes për të zbuluar këtë varkë në gjendje perfekte dhe rreth të cilës rrotullohen barracudas, karavidhet dhe peshqit e tjerë. Për surfers, takohen në fund të gadishullit Caravelle në plazhin "Surfeurs" ose Anse Dufour, plazh me valë të përshtatshme për të gjitha nivelet. Ju mund të shfletoni atje gjatë gjithë vitit me temperaturën e detit rreth 28 ° C.
Gjatë sezonit të shirave nga maji deri në nëntor, temperatura e detit mbetet e ngrohtë dhe madje arrin maksimumin rreth tetorit, duke iu afruar 30 ° C.

 

 

beach Anse Snake Preacher nëcarte

L'Anse Snake Preacher në

Nëse jeni duke kërkuar për plazhin më të mirë në Martinique, është në Anse gjarpër ju të gjeni atë. Nestled në zemër të xhunglës në veri të skajshme të ishullit, kjo rërë madh i zi ofron një shtypje të veçantë izolimi. Në lagështia tropikale, Plazhi është masakrua nga rollers të fuqishme të Detit të Karaibeve. në perëndim të diellit, ajo është e stolisur me ngjyra të mahnitshme artë, gjelbër dhe i zi. Kjo është vetëm një moment i vërtetë i lumturisë !

rërë
beach egër

 

Plazhi Anse Noire dhe Anse Dufourcarte

L'Anse Noire dhe Anse Dufour

L'Anse Noire dhe Anse Dufour Martinique janë dy plazhe të bukura se pothuajse të gjithë krahasim. ofron para një uji smerald rreshtuan me rërë të zezë. E dyta lejon të zhytet në ujërat bruz, shijuar rërë të bardhë. Por, si këto dy plazhe janë të afërt, një nuk shkon pa tjetrën. Dhe krem ​​mbi tortë, ju jeni në një nga vendet më të mira në Martinique, ku respektojnë breshka detit.

rërë
zhytje

 

Plazhi Anse d'Arletcarte

Plazhi Anse d'Arlet

Les Anses d'Arlet kanë plazhet më të bukura në të gjithë Martinique. Marrë drejtimin e plazhit të qytetit për të gjetur një panoramë shumë të famshme të ishullit. Që nga bankën e të akuzuarve me pamje nga deti bruz, mendimi i kishës dhe Creole shtëpive të fshatit është absolutisht sublime. Në plazh, ju mund të bëj banja dielli ose të mostrës kuzhinën lokale në shumë bare të instaluara pranë bregut.

rërë
Objektet në plazh

 

Plazhi Diamond Beachcarte

Diamond Beach

Një disa kilometra në lindje të Anses d'Arlet, fshati Diamond ka një plazh të famshëm në botë për shkëmb e saj mbresëlënëse. Rritje nga ujërat e Detit të Karaibeve, Diamond Rock është një simbol i vërtetë i Martinique. gjatë 3 kilometra, Plazhi fshati është një nga më tërheqëse në këtë pjesë të ishullit. Por i kushtoj vëmendje për të bymehet rëndë që mund të bëjë not rrezikshme.

rërë
shfletoj

 

Plazhi në Anse Figuier Marincarte

L'Anse Figuier në Marin

Më poshtë rrugën drejt Marino, Anse Figuier mund të pothuajse të shkojnë pa u vënë re. ende, Kjo tërheqëse me rërë të bardhë plazhi edhe vlerë të tërthortë. Në pjesën më të madhe shaded, kjo është ideale për familjet me fëmijë. Një mund të shpenzojnë orë në ujë bubbled, Por kjo nuk është numëruar aromas delikate e peshkut i pjekur në skarë që burojnë nga eateries përreth.

rërë
Objektet në plazh

 

Beach Grande Anse des Salines Sainte-Annecarte

Grande Anse des Salines Sainte-Anne

Grande Anse des Salines është më e famshme e Jugut Beach në Martinique. E vendosur në rrugën e Caps gjurmë, Ky gji shkëlqyer fringed me palma kokosit duket si një parajsë. Kjo është një nga njollat ​​e mia të preferuar për të parë muzg, me në sfond të shkëmbit të Diamond dhe mali i janë mbështetur gruas. Për të shmangur turmave, Ejani në mëngjes preferohet të hershëm apo pasdite vonë.

rërë
Objektet në plazh

 

L'Anse plazh Trabaud në Sainte-Annecarte

L'Anse Trabaud në Sainte-Anne

Nëse ka shumë njerëz në Salines, marrë drejtimin e Anse Trabaud pas Caps gjurmë. Pas kalimit të Savannah Pétrifications, ju do të zbuloni një gamë të bukurisë, si të egër dhe uncrowded në. Mos harroni të sjellë shumë ujë, një palë këpucë dhe pajisje tuaj për ditë.
në këmbë, ajo merr një 1/2 ecin orë për të arritur atë duke filluar nga Kumbulla Anse. Ju mund të përdorni atë me makinë në një rrugë me gurë, por ju duhet të kalojnë një rrugë private me një tarifë hyrje në 2,50 Euro dhe të dhëna oraret ndërmjet 8 të mëngjesit dhe 16h. gjatë ditëve të javës, Plazhi është braktisur pothuajse, por shumë familje fundjavë vijnë për piknik atje. Plazhi është shumë e këndshme, shumë të gjerë dhe të veshur me pemë për mbrojtjen e diellit. Mos harroni të marrë diçka për të pirë dhe të ha drekë në vend, sepse nuk ka restorant apo bar. Deti është rregullisht një i përafërt pak, por ende të këndshme për notim.

rërë
beach egër | plazh naturist

 

Plazhi i bardhë Fondi Francis dhe Josephine Bathcarte

Whites Fondi Francis dhe Josephine Bath

Të bardhët e Fondit François janë të arritshme vetëm me kajak ose anije gjatë një ditë udhëtim ku një ofertat not, Dreka Creole, TI-grusht në një atmosferë të këndshme. Këto banka rërë që dalin nga sipërfaqja e ujit, mes dy ishujve off, absolutisht e bukur. Këto shoals rërë janë të vendosura në mes të Oskar ishull dhe Thierry ishull ku ju mund të lahet në një metër e ujit. Këtu është sigurisht një nga plazhet më të bukur të bregdetit të Atlantikut, por ajo është edhe një nga më popullore. Në vend të vijnë në mëngjes, sepse në mesditë, ajo e mbushjes së shisheve shpejt mes anije me motor, catamarans dhe canoes që vijnë nga të gjitha anët.

rërë
beach egër | zhytje

 

beach Plazhet e Gadishullit të Caravelcarte

Plazhet e Gadishullit të Caravel

Gadishulli Caravelle është një vend përveç në bregdetin Martinique. Plazhi i Gjirit të Tartane është popullor me familjet. veri tej, Plazhet e Anse L'Etang dhe Anse Bonneville është një surfers emërimit. më në fund, mos humbasë plazhin e Gjirit të Thesarit, një zonë të izoluar në dispozicion vetëm në këmbë.

rërë
beach egër | shfletoj

 

Plazhi Sinai Plazhi Grand'Rivièrecarte

Sinai Plazhi Grand'Rivière

Sinai Beach është një vend që meriton dhe që është arritur pas një udhëtimi të gjatë me makinë, përgjatë bregdetit Atlantik. Grand'Rivière është fshati i fundit në Martinique veriore. Ky vend unik në ishull është shtëpi për një të egra fringed nga plazhi rainforest. në det të hapur, moti i mirë, ju mund të shihni në brigjet e Dominikës. Kujdes, noti mund të jetë i rrezikshëm ...

Plazh me rërë të zezë
beach egër

 

beach Anse Gros rrushitcarte

Rrushi Cove Gros

Plazhi i bukur i gadishullit Caravelle arritshëm vetëm nga anije ose nëpërmjet një rrugë nga baza detare e Spoutourne pas ecin një orë. Vendi është shumë i egër dhe të vizituar rrallë. Mos harroni maskë tuaj dhe periskop si deti janë të shkëlqyer me shumë peshk tropikal.

rërë
Plazh i veçuar

 

beach La Pointe Faulacarte

Faula Pointe

në jug gjendet e fshatit pas portit të peshkimit, Pointe du Faula është një hapësirë ​​e madhe e barit dhe rërë karakteristikë e të cilit është një fund me rërë i mbuluar me vetëm pesëmbëdhjetë centimetra të ujit që ju mund të merrni larg me shumë 400 metra jashtë dhe të bashkohet me bardhët këmbë Fondin. Ju do të gjeni restorante dhe bare, si dhe tavolina dhe stola për pikniqe. Shumë pemë vijë plazh për mbrojtjen e diellit. Deti është mjaft i qetë. Pointe Faula është një vend kyç për qift dhe rrëshqitje në ajër.

rërë
Plazh me hije | kitesurfing dhe rrëshqitje në ajër

 

Cape Town beach Macrécarte

Cape Macré

Ana e vendosur Atlantikut të ishullit, Cape Macré plazhi është një nga plazhet më të bukura të ishullit me një ujë shumë të qetë për shkak të një gumë koral që mbron valët. Plazhi është uncrowded ditë jave. Kujdes për fëmijët për shkak se plazhi bie steeply në det dhe një shpejt humbet këmbën.

rërë
Plazhi koralesh

 

beach Anse Grosse Rochecarte

L'Anse Grosse Roche

Pas një njëzet minuta në këmbë në një shteg të bukur, të mbërrini në parajsë në Anse Grosse Roche. Kjo e madhe plazh egër rërë të bardhë është i veshur me palma dhe kaktus në lartësitë e saj. e braktisur, plazhi do të jetë asgjë për ju. side ndodhur Atlantic, disa valët mund të prishin qetësinë e detit, por pjesa tjetër e siguroi banje është gjithmonë e mundur.

Plazhi me rërë të bardhë
beach egër

 

beach Anse Michel - Cap Chevaliercarte

Anse Michel - Cap Chevalier

Vendosur përgjatë Cap Chevalier dhe rritje të "ndjekim des Caps", Anse Michel është një nga plazhet më të famshme në Martinique. Në sajë të pranisë së një gumë koral, ujërat janë shumë të qetë atje. Shumë pemë kokosit rreshtim në plazh rërë të bardhë dhe të sigurojë fushat për mbrojtjen e diellit shaded. Plazhi ngadalë zbret në det dhe kështu ju shëtitje të gjatë. Gjiri Michel është e favorshme për të notuar në familje. Ajo është gjithashtu vend takimi për kitesurfers dhe entuziastë rrëshqitje në ajër që e bëjnë atë një nga njollat ​​më të mirë të ishullit.

Plazhi me rërë të bardhë
Plazhi koralesh | familjare

 

beach Anse Caritancarte

L'Anse Caritan

Ndodhet disa qindra metra në jug të Shën Anne, Ky plazh rërë të bardhë nuk është e gjerë, hije dhe të qetë si i mbrojtur nga valët nga gadishullin e Shën Anne. prandaj është ideale për prindërit me fëmijë të vegjël. L'Anse Caritan, kjo është edhe pika e fillimit për një rritje "La Trace des Caps" i njohur në Martinique. gjatë 27 km, ajo është ecje të gjatë në ishullin përgjatë bregdetit jugor me pamje plazhet e bukura. Ajo ofron pamjet e bukura për të zbuluar jug ​​ekstreme të Martinique. Kjo rritje mund të jenë prerë në 5 seksione. Duke filluar Anse Caritan, ju mund të bashkohet me Salines në një shëtitje 1:30, për 4,5 km përmes Anse Meunier. Rritja është shumë e bukur me një pamje të Diamond Rock.

Plazhi me rërë të bardhë
Plazhi i këmbësorëve

 

L'Anse beach Desertcarte

L'Anse Desert

E vendosur në qytetin e Sainte Luce, Desert Cove është një egër plazh të bukur me rërë të bardhë dhe të mjaftueshme hije për të mbrojtur nga dielli. uncrowded, por ajo është një plazh i bukur me ujë kristal e qartë dhe të qetë. Banja natyrore ofrojnë një banje të sigurt për fëmijët.

Plazhi me rërë të bardhë
Plazhi natyror

 

Grande Anse beach Carbetcarte

Grande Anse Carbet

Plazhi i Anse du Carbet është një kohë të gjatë plazh të bukur rërë gri 1 km përgjatë fshatit Carbet. Ajo është e veshur me restorante dhe kasollet peshkatarëve, ku ju mund të gëzojnë peshk të freskët. Deti është shumë i qetë me pamje nga Mont Pelee por kini kujdes shikuar nga fëmijët, sepse ai shpejt humbet këmbën. mjaft e gjerë, shumë pjesë të volejboll plazhi organizohen rregullisht.

Plazhi me rërë gri
Plazh vullkanik

 


0
0.0 vlerësim
0 / 5 yjet (0 pikëpamje)
i shkëlqyer0%
Shume mire0%
mesatare0%
i dobët0%
i tmerrshëm0%

anuloj

 

Vlerësoni këtë artikull

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *