Neni përditësuar 5 Dhjetor 2020 në 4 orë 06 më

 

Ky është muaji i qershi,
FI ju bën të gëzojnë recetave saj të mirë kuzhinier.

anekdotë
qershi, krijuar këngën 1866 Jean Baptiste Clement dhe Antoine Renard.

Për një clafoutis qershi

550 krem gram.
300 tërësi vezë gram
115 gram sheqer piperi
55 gram miell Lloji 45
45 gjalpë i shkrirë gram

Në një tas, Përzierje vezë me sheqer.
Shto miell dhe gjalpë i shkrirë.
Mbaro me krem.
Në një myk të clafoutis, mbushur qershi (vuri përballë edhe më të mirë).
E RËNDËSISHME:
Asnjë gjalpë ose sheqer në fund të myk !

Hidh qershi në krye të brumë duke i zbuluar të lartë për të bërë gatim prettier.
150 në 160 shkallë për rreth 20 në 30 minuta.
Mostër në temperaturë dhome.


0
0.0 vlerësim
0 / 5 yjet (0 pikëpamje)
i shkëlqyer0%
Shume mire0%
mesatare0%
i dobët0%
i tmerrshëm0%

anuloj

 

Vlerësoni këtë artikull

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *