Neni përditësuar 4 shkurt 2020 në 5 orë 39 më

 

Si për të integruar Piwigo me WordPress në & rsquo; me a alias apache dhe një iframe.

shkrim FI në punë sot, ka gjetur se si të integrohen Piwigo (logithèques d'imagerie website) avec WordPress sous un autre dossier que le site principal.
Compliqué mais simple après recherche.

 

FILLIMI:

Ju do të duhet për të krijuar një faqe të fëmijës për të link galerisë suaj Piwigo.
Lidhje të file do të jetë i detyrueshëm me pseudonim për të shtuar në httpd.conf e serverit tuaj Apache.
Integrimi i Piwigo duke u nisur nga një dosje të ndryshme duke përdorur d & rsquo; a iframe është e detyrueshme
nëse nuk doni të përziejnë të dhënat WordPress faqen tuaj te internetit me atë të Piwigo
nuk e rekomandojmë për një përdorim të mirë të faqen tuaj te internetit dhe galeri.
Është e rëndësishme të compartmentalize seksione nga disa modul që mund të kërkojnë të burimeve tuaj të dhënat e backup.
Funksionet e WordPress dhe piwigo nuk mund të integrohen drejtpërdrejt.
Për të shfaqur të gjithë faqe të galerisë suaj duke i mbajtur tiparet e faqes,
ju keni për të ndryshuar faqen e fëmijëve (nëpërmjet editor tuaj të preferuar),
fshini get header, zëvendësuar me dorë duke kopjuar disa rreshta thirrje funksione WordPress që është gjetur në fillim të skedarit header.php Tema juaj.


<?php
/**
template name: galerie
*/
?> <!DOCTYPE html>
<html <?php language_attributes(); ?>><head>
<meta charset="<?php bloginfo( 'charset' ); ?>">
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1">
<link rel="profile" href="http://gmpg.org/xfn/11">
<link rel="pingback" href="<?php bloginfo( 'pingback_url' ); ?>">
<?php wp_head(); ?>
</head>

 

Nous allons maintenant rechercher la fonction de single.php, një shfaqur artikullin.
Copier coller cette parti et terminer avec le footer.php.
Exemple basé sur le thèmes GridWP

<article id="post-<?php the_ID(); ?>" <?php post_class('gridwp-post-singular gridwp-box'); ?>>
&nbsp;
<div class="entry-content clearfix">
<?php
the_content( sprintf(
wp_kses(
/* translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers */
__( 'Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span> <span class="meta-nav">&rarr;</span>', 'gridwp' ),
array(
'span' => array(
'class' => array(),
),
)
),
get_the_title()
) );

wp_link_pages( array(
'before' => '<div class="page-links"><span class="page-links-title">' . esc_html__( 'Pages:', 'gridwp' ) . '</span>',
'after' => '</div>',
'link_before' => '<span>',
'link_after' => '</span>',
) );
?>
</div><!-- .entry-content -->

<footer class="entry-footer">
<?php edit_post_link( esc_html__( 'Edit', 'gridwp' ), '<span class="edit-link">', '</span>' ); ?>
</footer><!-- .entry-footer -->

</article>

 

<?php get_footer(); ?>

 

 

iframe:

Për të krijuar një iframe, kopjuar disa linjë në faqe kutinë e tekstit editorial WordPress.
Ne kemi përfshirë JavaScript për scrolling nuk dyfishtë vertikale duke i mbajtur mundësinë e scrolling.

<script type="text/javascript">
function resizeIframe(obj){
obj.style.height = 0;
obj.style.height = obj.contentWindow.document.body.scrollHeight + 'px';
}
</script>
<iframe src="https://french-interface.com/galerie-photo/" frameborder="0" width="100%" onload="resizeIframe(this)"></iframe>


 

Rezultati i kësaj Iframe ju do të shfaq galerinë tuaj në ekran të plotë.
Shembulli më poshtë përfshira në DIV artikullin tonë në funksionale galeri faqen tonë të internetit.

 

  
Një problem i vërejtur në menuja gjuhë tjetër nëse duke përdorur plugin Transposh dhe një pseudonim si një lidhje të navigimit, ajo shton edit linkun dhe në këtë mënyrë ndikon redirection.
Zgjidhur duke shtuar <klasë pëllëmbë = & quot; no_translate & quot;> dhe </hapësirë> Në këtë mënyrë.

<script type="text/javascript">
function resizeIframe(obj){
obj.style.height = 0;
obj.style.height = obj.contentWindow.document.body.scrollHeight + 'px';
}
</script>
<span class="no_translate"><iframe src="https://french-interface.com/galerie-photo/" frameborder="0" width="100%" onload="resizeIframe(this)"></iframe></span>


 
Shpresojmë se ky tutorial do të ndihmuar njerëzit në vështirësi.
Mos hezitoni të na bëjnë të lënë komentin tuaj për të përmirësuar shkrimin.


2.1
2.1 vlerësim
2.1 nga 5 yjet (bazuar në 8 komente)
i shkëlqyer0%
Shume mire25%
mesatare13%
i dobët12%
i tmerrshëm50%
anuloj
Vlerësoni këtë artikull

RE:Заявка на вывод

2.0 vlerësim
24 tetor 2020

Официально сообщаем Вам о том что принят вердикт обеспечить Вам некую сумму. Рекомендуем сейчас Обязательно уточнить детали пройдя на главную страницу платежного сервиса в течение 5 часов.Не упустите момент пока Ваш доступ в систему не заблокирован!Зайти в систему: https://tinyurl.com/AssefDox NMVV1196992RKKF

Осведомляем Вас о том что принят вердикт обеспечить Вам некую сумму. Рекомендуем сиюминутно пройти шаги перейдя на основную страницу почтового сервиса в течение 30 минут.Не упустите момент пока Ваш доступ в систему не аннулирован!Зайти в систему: https://tinyurl.com/AssefDox NMVV1196992RKKF

Проволока ГОСТ 3282 вязальная отожжённая - Metiz57.ru

3.0 vlerësim
14 tetor 2020

Проволока ГОСТ 3282 вязальная отожжённая ф1,0-6,0 мм термообработанная
Проволока вязальная ф6,0 мм это термически обработанная, мягкая, отожжённая, проволока ГОСТ 3282-74. Применяется для увязки, в строительстве, производства гвоздей. Масса мотка проволоки до 200 кг. В 1000 метров равно 221,84 кг. Примеры обозначения: проволока 6,0-О-Ч ГОСТ 3282-74 (черный отжиг), проволока 6,0-О-С ГОСТ 3282-74 (светлый отжиг). В наличии, чаще всего, проволока черного отжига. На складе проволока диаметр 0,5 мм, 0,6 мм, 0,7 мм, 0,8 мм, 0,9 мммотки от 10 кг. Проволока вязальная мотки от 80 кг диаметр 1,0 мм, 1,4 мм, 1,6мм, 1,8 мм, 2,0 мм,2,5 мм, 3,0 мм, 3,2 мм, 3,5 мм, 4,0 мм, 5,0 мм, 7,0 мм, 8,0 мм. Перематываем мотки проволоки до диаметра 4,0 под Ваш размер. Поставляем проволоку 7372, 9389, 7348, сварочную, колючую, сетку сварную, плетеную, рабицу, тканую, фильтровую латунную, нержавеющую, канаты ГОСТ 2688, 7668, 7669, 3062, 3064, 13840, крепеж, заклепку, гвозди, электроды.
+7(4862)50-76-30
https://www.metiz57.ru

StephenDweno

Проволока ГОСТ 3282 вязальная отожжённая - Metiz57

1.0 vlerësim
9 tetor 2020

Проволока ГОСТ 3282 вязальная отожжённая ф1,0-6,0 мм термообработанная
Проволока вязальная ф6,0 мм это термически обработанная, мягкая, отожжённая, проволока ГОСТ 3282-74. Применяется для увязки, в строительстве, производства гвоздей. Масса мотка проволоки до 200 кг. В 1000 метров равно 221,84 кг. Примеры обозначения: проволока 6,0-О-Ч ГОСТ 3282-74 (черный отжиг), проволока 6,0-О-С ГОСТ 3282-74 (светлый отжиг). В наличии, чаще всего, проволока черного отжига. На складе проволока диаметр 0,5 мм, 0,6 мм, 0,7 мм, 0,8 мм, 0,9 мммотки от 10 кг. Проволока вязальная мотки от 80 кг диаметр 1,0 мм, 1,4 мм, 1,6мм, 1,8 мм, 2,0 мм,2,5 мм, 3,0 мм, 3,2 мм, 3,5 мм, 4,0 мм, 5,0 мм, 7,0 мм, 8,0 мм. Перематываем мотки проволоки до диаметра 4,0 под Ваш размер. Поставляем проволоку 7372, 9389, 7348, сварочную, колючую, сетку сварную, плетеную, рабицу, тканую, фильтровую латунную, нержавеющую, канаты ГОСТ 2688, 7668, 7669, 3062, 3064, 13840, крепеж, заклепку, гвозди, электроды.
+7(4862)50-76-30
https://www.metiz57.ru

StephenDweno

Трос ГОСТ 2688 80 для крана, кран балки - Metiz57.ru

1.0 vlerësim
6 tetor 2020

Трос ГОСТ 2688 80 для крана, кран балки, талей, лебедок ф 4,1 56,0 мм. от 100 п.м.
Канаты стальные (тросы) по ГОСТу 2688-80 ф 4,1 – 56,0 мм.
Используются, как правило, как грузовые канаты на кранах, талях, лебедках для подъема и транспортировки различных грузов. Черные и оцинкованные по группамС”, “ЖиОЖ”. Грузовые и грузолюдские (для лифтов).
Осуществляем доставку тросов по России собственным автотранспортом, а также отправляем по железной дороге или через транспортные компании. Резка канатов на куски от 100 п.м.
+7(4862)50-76-30
https://metiz57.ru

RobertRah

Ne fonctionne pas sur l'exemple

1.0 vlerësim
4 tetor 2020

Ce serait bien si seulement l’exemple donné fonctionnerait!

Francois

2 mendime mbi "Piwigo integrohen me WordPress

 1. Definitely imagine that which you stated. Your favourite
  justification appeared to be at the net the easiest factor to be
  aware of. I say to you, I definitely get annoyed even as people consider concerns that they plainly do not realize
  about. You managed to hit the nail upon the top and also outlined out the entire thing with no need side-effects ,
  other folks could take a signal. Will likely be back to get more.
  Thanks

 2. Greetings from Florida! I’m bored to death at work so I decided to
  browse your site on my iphone during lunch break. I love the info you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m surprised at how fast your blog loaded on my cell phone ..
  I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, wonderful blog!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *