Neni përditësuar 5 nëntor 2020 në 16 orë 47 më

 

këtë muaj, Ne do të shohim për një wok shumë të thjeshtë recetë perimeve.
Një salcë soje të skuqura perime tuaj mënyrë Asian.

250 ujë gram
20 gram miell misri
80 vaj ulliri gram
20 gram hudhër
80 salcë soje gram
50 gram sweet chili salcë

Në një tigan, përzierje & rsquo; ujë dhe miell misri dhe kuzhinier deri të gjithë & rsquo; trashje plotë (vlim një minutë).
Në një blender, me & rsquo; d & rsquo vaj ulliri, l & rsquo; hudhër freskët (pak copëtuar për të ndihmuar blender), salcë soje dhe salcë sweet chili.
Shto makarona gatuar thickened dhe të drejtuar 2 në 3 min për të marrë një të qetë, salcë butë.
Të gjitha të & rsquo; Arti i kuzhinës japoneze qëndron në prerjen e perimeve.
Kjo do të shkurtojë ato shumë të imët.

vënë ato në një tigan të nxehtë të mirë (Parimi i wok) pa yndyrë, një minutë lënë nga bimë kërceu dhe shtoni një lugë pak recetë salcë.
Gatuaj disa minuta për të hyrë perime tuaj si ju pëlqen.
provë e mirë.

Recetë Chief


5
5.0 vlerësim
5 / 5 yll (1 pikëpamje)
i shkëlqyer100%
Shume mire0%
mesatare0%
i dobët0%
i tmerrshëm0%

anuloj

 

Vlerësoni këtë artikull

më i lartë

5.0 vlerësim
9 prill 2020

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *