Објавено во darknet обработка на податоци Веб-страница

собирање на Adobe 2019

  Како да го користите Adobe софтвер лесно. Patch за Adobe производи 2019. Како што сугерира името, верзија 2019 беше скоро претходно оваа година од страна на инженерите на darknet. Тоа не да биде долго за да дознаете како да се ослободи од еднаш речиси сите производи на Adobe. Adobe CC 2019

Објавено во darknet обработка на податоци Веб-страница

Adobe Acrobat Pro DC 2020

Преземи Adobe Acrobat Pro CD 2020.
Превземете Adobe колекција 2019 бесплатно да уживаат во тоа.

Објавено во darknet обработка на податоци Веб-страница

Amt.emu v2 Adobe 2020

Канцелариски-емулатор v2.0 – печ Adobe 2018 Dreamweaver, InDesign, After Effects, Анимирај, Аудиција, димензија, Illustrator, InCopy, Lightroom, Premiere Pro

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Прикажи ги ажурирање на една статија WordPress

денот на објавувањето има се важни.
Но, на последниот датум на промена познат d`un d`une статија или страница е подеднакво важен елемент.

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Suite Adobe 2019 Криејтив Облак прелива Mac

печ Adobe 2019 за Mac. Некои адреса погодно да се најде patch за Mac за Adobe производи 2019.

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Број на резултатите од пребарувањето WordPress

  Како да го поставите бројот на резултатите за да се прикаже во потрага на WordPress блог. Додади ја оваа линија на Вашите потреби fonction.php Измени линија 5 бројот на пост што сакате да се прикаже на страница во резултатите. // Менување на бројот на резултатите од пребарувањето add_filter(‘pre_get_posts’, ‘wpm_search_results’); функција wpm_search_results() { ако…

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

WordPress лента за пребарување

  PHP код за да додадете пребарување бар на еден сајт WordPress. едноставна линија на код за да додадете shortcode со Вуди реклама фрагменти додаток или директно во WordPress датотека за такт. <?php get_search_form(); ?>   работни пример

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

http на https како ?

  Како беше неговата HTTP за HTTPS веб-сајт. Се добие сертификат за криптирате бесплатно обновливи ајде секој квартал. Многу едноставна и бесплатна предмет да се ажурира вашиот клуч сите 3 месец (максималниот период за слободни). SSL за слободен – Слободен SSL сертификати Додадете ги следниве линии во…

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Како до веб-страницата

  Како да се создаде, хостираат вашиот сопствен веб сервер HTTPS. Дизајнирање на поштенско сандаче, се разбере како, спроведувањето на едноставен и динамична страница. Ние се опише целиот, Методологијата што се користеше за да се создаде ИНТЕРФЕЈС ФРАНЦУСКИ. Ние сакаме да ги споделиме нашите искуства и знаења. универзум на интернет, огромното, не ни донесе…

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Навигација D & rsquo; во член WorPress 2 копчиња

  Член Навигација во WorPress 2 копчиња. Уредување на WordPress за подобра навигација помеѓу вашиот статии. Првиот пример подолу desous да се одделни нашите WordPress мени Образец за навигација. Уредување врши на single.php или шаблон-single.php (во зависност од темите избрани ова не разликува конфигурација). <div align =”лево” class =”boutonleft”><?php previous_post_link( ‘%link’, & Lsquo;&larr; %title’); ?></div> <div align =”право”…

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Што велат Transposh !

  WordPress Приклучокот многу добро дизајниран инкорпорирање на преводите на вашиот сајт автоматски со Google, Бинг, Yandex, Google ќе се отвори. од страна на Transposh, основана во 2008, е WordPress додаток прават преводите на вашиот сајт автоматски со Google, Бинг, Yandex, Отворен и Baid. Софтвер со отворен код многу добро дизајниран и лесен за користење. (Забелешка на уредникот: на…

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Piwigo интегрираат со WordPress

Comment intégrer Piwigo avec Wordpress à l’aide d’un alias apache et d’une iframe. FI објаснува како да се лесно да се интегрираат својата галерија.

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Apache алијас 2.4 Windows

  Како да додадете виртуелен папка на локацијата, освен на главната страница. Директивите се предвидени со овој модул се користи за да се манипулира и контрола на адреси на прашања доаѓањето на серверот. директивите на Alias ​​и ScriptAlias ​​се користат за да одговараат на адреси со датотечниот систем на патеки. ова…

Објавено во darknet обработка на податоци Веб-страница

Dreamweaver CC 2018

Преземете Dreamweaver CC 2018
Dreamweaver е уредувач за создавање основни веб-страница на напредни.
html, PHP, JavaScripts, xml, CSS и уште многу други.

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Noopener noreferrer WordPress

Зошто WordPress сега автоматски се додава NOREFERRER, NOOPENER на сите линкови во target_blank ?

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Програмка променливи Yoast оптимизација

  Les variables de bases Les variables avancées

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Преглед на компјутерски код

  Како да се прикаже и да ги презентираат примери на кодот на веб-страница. Ви ги претставуваме 3 решенија. Призмата Codemirror SyntaxHighlighter NDLR: Имаме предност за Prims.     1) Призмата Highlighter лесен и растеглива синтакса, дизајниран да ги задоволи модерните веб-стандарди. Тоа се користи во илјадници веб-сајтови,…

Објавено во darknet обработка на податоци Веб-страница

Adobe Illustrator CC 2019

  преземете Illustrator.exe, печ за Adobe Illustrator CC 2019. Превземете Adobe колекција 2019 бесплатно да уживаат во тоа. Тимот на FI претставува како имаат слободен софтвер Adobe Illustrator CC 2019. Решението е пронајден, тестиран од страна на нашиот тим и функционална. Adobe CC 2019 го стави активирање модул во exe датотеката…