Објавено во рецепт

датуми капучино

убав рецепт за да го придружува на садовите за оние кои сакаат сладок солена мешавина.   За крем: 350 грама течност крем 110 грама датуми топлина крем, а потоа се меша неколку минути да се има многу тенка крем за да сифон. (Сифон со еден кертриџ и можат да се тресат). ——————————– за…

Објавено во рецепт

зеленчук вок Јапонија

многу едноставен рецепт зеленчук вок, соја сос да СРЈ вашиот зеленчук азиски начин.

Објавено во рецепт

цреша clafoutis

  Ова е месец на цреши, FI прави да уживате во својот добар готвач рецепти. ПРИКАЗНА цреша, создаде песна 1866 Жан Баптист Климент и Антоан Ренард. За цреша clafoutis 550 гр. 300 грама цело јајце 115 грама рициново шеќер 55 Тип грам брашно 45 45…