Член ажурирани 3 април 2020 до 21 h 07 ме

Сакате FI тим дели важна изјава збор за корисниците со голема епидемиолог “Масимо Гали” за пандемијата дека светот е во процес на.

«Мојата надеж е дека можеме да се ослободи од овој вирус повеќе
три месеци од времето ние се применуваат одредени правила.
И ова е веќе време страшна
»

"Тоа не е и нема да биде брз работа,
Но, ако тоа се случува во краток рок,
Јас ќе бидам првиот да се радуваат "

"Вакцината е надеж,
пред 18 отворени програми за да се добие вакцина.
Нешто ќе излезе, сигурно,
но јас се сомневам дека сме во можност да ја ограничи
епидемијата и да се надмине во очекување на вакцина "
.

Направат аранжмани за да ги видите правилата на апстиненција географска зацврстуваат повеќе. Заштитете ги вашите постари семејства со ограничување на она што не го разбираат не може да биде за нивно добро.

Stay Alive !!

Ние ажурирање нашиот напис за најновите информации.
Тимот на FI искрено верувам дека вирусот нема да исчезне дена по.
И покрај фактот дека во одреден момент на задржување кои ги извршуваат секој ден не трае вечно, идејата е дека како грип, синдром нема да исчезне како што. Сакаме цитира некои статии објавени 1 Аврил 2020.

 

коронавирус : “веројатно” вирусот исчезне ова лето, предупредува извештај на Европската

најверојатно нема, според анализите на агенција специјализирана за инфективни болести, на коронавирус исчезне ова лето, благодарение на зголемувањето на температурите.

Тоа е веројатно дека коронавирус исчезне ова лето, благодарение на зголемувањето на температурите, според извештајот објавен во средата 25 март од страна на Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ECDC), кој се плаши за сите земји на брза релапс.

Проекции PR & eacute; окупаторската

Од почетокот на кризата, Научниците предупредуваат од прашањата кои ги следат врв pid é é nomic. Како што е објаснето во овој член, на ризик од враќање на епидемијата во падот воопшто не е исклучена. & Ldquo; Потребни се само неколку месеци за да се намали бројот на случаи, но тогаш тоа е тешко да се укине мерките преземени & ldquo;, PR & eacute; е англискиот научник Нил Фергусон, главен автор на една студија направена за Кралскиот колеџ во Лондон.

А природната селекција

Тоа подразбира тоа време ние нема да имаме вакцина, Конвертирање да продолжи или однесување живот и се обрне внимание на нас и на другите ќе умре во, ОБЕЗБЕДУВАЊЕ знаат да живеат во идните човечки бекап

.

НАВИГАЦИЈА НА ЧЛЕНОВИТЕ

Превземи 7-zip
Објавено во обработка на податоци

7zip

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Прикажи ги ажурирање на една статија WordPress

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *