7-zip – Компресија на податоци Софтвер

 
7-zip е со отворен код за компресија на податоци софтвер за да се компресира вашите папки и датотеки, така што тие користат помалку простор на вашиот хард диск.
Можете да ги користите 7-zip на било кој компјутер, вклучувајќи трговски друштва.
Нема потреба да се регистрирате или да плаќаат за користење 7-zip.

Главните карактеристики на 7-zip:
многу висока компресија во 7z формат со компресија и LZMA LZMA2
формати поддржани:
Компресија и декомпресија: 7од, XZ, bzip2, GZIP, Земете, ZIP et WIM
само декомпресија: сО, ARJ, ТАКСИ, CHM, CPIO, CramFS, ДМГ, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR, RPM, SquashFS, УДФ, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, Z et XAR.
За ZIP и GZIP форматите, 7-zip под услов сооднос на компресија која е 2-10 % подобро од сооднос обезбедени од страна на PKZip и WinZip
Силна енкрипција AES-256 за 7z и ZIP формати
Авто Екстракција капацитет со 7z формат
Интеграција со Windows
Моќен менаџер на датотеки
Онлајн верзија на моќна команда
Додаток за FAR менаџер
преведени на 87 јазици
7-Поштенски работи во Windows 10 / 8 / 7 / Виста / XP / 2012 / 2008 / 2003 / 2000 / NT.
Постои командната линија верзија за Linux / Unix на : p7zip

сооднос на компресија
ние во споредба 7-zip WinRAR 5.20.
Резултатите од компресија зависи многу од податоците се користат за тестирање.
обично 7-zip таблети 30-70% подобро 7z форматот во ZIP формат. И 7-Zip облоги 2-10% подобро од другите zip формат архивирање софтвер компатибилен со патент.

Превземи 7-Zip 19.00 (21/2/2019) за Windows:

Лиен тип Windows големина
Превземи exe 32 битови x86 1 ќе
Превземи exe 64 битови x64 1 ќе

 

Превземи 7-Zip 20.00 алфа (6/2/2020) за Windows:

Лиен тип Windows големина
Превземи exe 32 битови x86 1 ќе
Превземи exe 64 битови x64 1 ќе

0
0.0 рејтинг
0 надвор од 5 ѕвезди (базирано на 0 осврти)
Одлично0%
Многу добро0%
просечната0%
Неквалитетна0%
Грозни0%
откажете
Оцени го овој член

НАВИГАЦИЈА НА ЧЛЕНОВИТЕ

Објавено во обработка на податоци

заштита во реално време го исклучите Windows 10 постојано

Објавено во Вести

коронавирус

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *