Член ажурирани 4 февруари 2020 до 4 h 41 ме

 

Како да ги промените прилагодувањата за јазикот на апликации Криејтив Облак

Можете да го промените стандардниот јазик за идните инсталации од вашите апликации Криејтив Облак. Вие треба да инсталирате постоечките апликации да ги искористат предностите на оваа промена.

За последниве инсталации

 1. Отворете ја апликацијата за Криејтив Облак работни станици. (Кликнете на иконата во лентата со задачи Windows или MacOS мени.)

   

 2. Кликнете на иконата за опрема во горниот десен агол на пристап параметри.

   

  Préférences superposition

   

   

   

 3. изберете апликации на страничната лента.

   

   

   

 4. Избери јазик од листата Стандардната инсталација јазик.

   

  Modification sur l’anglais de la langue par défaut de l’application

   

 5. Кликнете на готовиот да ги примените вашите измени.

  Откако оваа промена, сите апликации што ги преземате ќе бидат инсталирани во новиот јазик.

   

 6. Да се ​​применуваат промени јазикот на апликација веќе инсталирани на вашиот компјутер, Избриши, потоа инсталирај го во прашање примената.

 

 

 


за MacOS 10.7 до 10.11, Windows 7 или 8

 1. Отворете ја апликацијата за Криејтив Облак работни станици. (Кликнете на иконата во лентата со задачи Windows или MacOS мени.)

 2. Кликнете на иконата, кој се состои од три вертикални точки во горниот десен агол, потоа изберете параметри.

  Préférences de l'application pour poste de travail Creative Cloud

 3. Кликнете на Криејтив Облак> Апликации.

 4. Избери јазик од јазикот на аплицирање и излезете од листата параметри (кликнете на левото стрелката до параметри).

  Откако оваа промена, сите апликации што ги преземате ќе бидат инсталирани во новиот јазик.

  Modification de la langue d’installation

 5. Да се ​​применуваат промени јазикот на апликација имате инсталирано на вашиот компјутер, Избриши, потоа инсталирај го во прашање примената.

 


за MacOS 10.6, Windows Vista или порано

Ако користите претходната оперативен систем, користење на Adobe менаџер барање за промена на јазикот кој се користи во вашите апликации.

Промена на поставките за јазик преку алатка на менаџер Adobe апликација

 1. Стартување на алатката менаџер Adobe апликација како што следува :

  Windows : кликнете на Start> All Programs> Менаџер Adobe апликација.

  MacOS : кликнете Applications> Менаџер Adobe апликација.

 2. Кликнете на вашето име во горниот лев агол на прозорецот и одберете параметри.

 3. Одберете јазик и кликнете рекорд.


5
5.0 рејтинг
5 / 5 ѕвезда (1 поглед)
Одлично100%
Многу добро0%
просечната0%
Неквалитетна0%
ужасно0%

откажете

 

Оцени го овој член

5.0 рејтинг
11 април 2020

НАВИГАЦИЈА НА ЧЛЕНОВИТЕ

Објавено во darknet обработка на податоци

Adobe Photoshop CC 2019

Објавено во обработка на податоци Веб-страница

Suite Adobe 2019 Криејтив Облак прелива Mac

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *