Член ажурирани 10 јуни 2020 до 23 h 16 ме

Превземи Adobe Acrobat Pro DC 2020.
Превземи колекција Adobe 2019 бесплатно да уживаат во тоа.

 
Тимот на FI претставува како има бесплатна Adobe Acrobat Pro CD со софтвер 2020.

Решението е пронајден, тестиран од страна на нашиот тим и функционална.
Adobe CC 2020 го стави активирање модул во EXE или DLL датотека од главната програма, го откажа класична активирање модул amtlib.dll и целосно прекинати метод присутен активирање.

Тешко е и еден ден за тестирање на повеќе машини за првпат доби овој резултат.
Тоа е преку коментарите на многу луѓе кои би можеле да се има.

Ние нудиме овие денови неколку закрпи без тоа да бидат убедливи за корисниците на Интернет (МАРС 2020).
Тоа е во текот на нашите тестови ние дознав зошто.
Објектите што ги имавме во некои од нашите машини претходно беше скоро со amtemu-v2 наоѓаме на почетокот 2020 на други претходниот тест.
Машината веќе има овој тип на датотека инсталирано Adobe Acrobat даде функционален софтвер, додека други не (неможноста да се отвори акробат DC, Грешка при читање acrobat.dll датотека).
Значи ние вршат истата работа, почнувајќи од нова конфигурација (Само Оригинален Windows што се користат во нашите тестови) и успех.
две(2) печ затоа се потребни за да се постигне.
Едноставно еднаш на Вашите инсталирани софтверски да се закрпи на прв пат amtemu-v2.
Ние само се направи за снимање на француска ИНТЕРФЕЈС секој клик за подобро разбирање.

Преземете и инсталирате Acrobat Pro DC 2020

далноводи Adobe_Acrobat_Pro_DC_Patch_New_Fix_2020.7z е мала, ефективна софтвер кој дава пристап до неограничено користење на Adobe Acrobat.

ОБЈАСНУВАЊЕ НА СЛИКИ
1) Отворање Adobe Acrobat DC 2020 за првиот тест по инсталирањето. Затворете ја апликацијата и се движат ајде на.
2) Прво кликнете на користење на софтверот amtemu V2 на прозорците 10 (Не заборавајте да го го исклучите вашиот заштита во реално време)
Изберете Adobe Acrobat DC 2015 тогаш се провери на далноводи.
3) тоа укажува PATCHING DONE
4) Кликнете на дополнителни информации.
5) Испратена во секој случај.
6) Сега работат на далноводи Adobe_Acrobat_Pro_DC_Patch_New_Fix_2020.7z.
7) По инсталацијата на вториот, можете да почнете Adobe Acrobat. Тоа го покажува и побара да го прифати договорот за лиценца. Сте го направиле во ред.
8) Вашиот софтвер е функционален.
9) Отворање на приложена датотека “добредојден” инсталација, како на пример.
10) Тоа е за вас. Можете дури и може да се создаде и уредување.

А noter :
Можно е дека почнете Acrobat информира вас дека неговото барање за менаџер недостасува или е оштетена.
Со ова се потврдува дека далноводи е функционален.

ИНФОРМАЦИИ: Повеќето софтвер за превземање на FI се компресира и безбедна лозинка за да не им овозможи на Google го блокираше преземање.
7-zip.
софтвер А компресија на податоци за да се компресира вашите папки и датотеки, така што тие користат помалку простор на вашиот хард диск.
тука е една страница посветен на оваа тема да го користите вашиот преземања FI.

Најди ги сите на дамки собирање на Adobe 2019.
Овде сум да ја преземете софтверот без користење на креативни облак.
Превземете Adobe | директен Превземи

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КОРИСНИКОТ:
Не се вршат ажурирања предложи ризик дека печ не работи повеќе.
Тимот на FI забележав мало операција со заштита во реално време, кој игра улога во правилното функционирање на далноводи.
Ако вашиот заштита е исклучен како што е наведено оваа страница со користење на софтвер, тогаш ќе продолжи.
За потребите на нашите тестови, имаме реактивира кратко време оваа заштита, кој го откажа инсталиран на далноводи и е прикажана повторно, како и нашата верзија на судењата се случи истекување.
Ние престана нашата заштита и да ја стартувате на печ повторно да се користи софтвер слободно повторно.

НА 20 АВРИЛ 2020 :
На овој пост добивме лош рејтинг и сакаме да ги информираме корисниците на Интернет за читање на информациите за инсталацијата и ресурсите за преземање, кои понекогаш се погрешно протолкувани..
На располагање ја ставаме предметната датотека што работи на FI што претставува проблем и резултат на нашиот тест под прозорци 10 Acrobat.dll et amtlib.dll да ви овозможи да ја обновите инсталацијата без повторно да започнете сè од самиот почеток.
Дојдете до оваа точка, понекогаш ќе мора да пробате нешто друго и да истраете.
Ви благодарам што потврдите дека ова не работи со цел да се запре оваа публикација..

НА 20 АВРИЛ 2020 (по нашето повторно издавање):
Зборовите на е-пошта што го охрабруваат нашиот тим да ја продолжи оваа публикација, затоа екипата сакаше повторно да ги отвори коментарите.

Здраво
Јас инсталирав Acrobate DC 2020

сè работи добро

1000 ви благодарам заштедувам време наместо да ги обновувам вежбите за моите ученици

најмалку што можам да направам е да изразам благодарност

Добар ден

Уживајте


2.4
2.4 рејтинг
2.4 / 5 ѕвезди (21 поглед)
Одлично29%
Многу добро9%
просечната0%
Неквалитетна0%
ужасно62%

откажете

 

Оцени го овој член

Ne fonctionne pas ..." Acrobat failed to load its core dll"

1.0 рејтинг
26 јуни 2020

Ne marche pas, j'ai le message "Acrobat failed to load its core dll"

1.0 рејтинг
25 јуни 2020

Ne marche pas le message "Acrobat failed to load its core dll"

1.0 рејтинг
19 јуни 2020

malgré les deux dll, le message "Acrobat failed to load its core dll" s'affiche toujours

1.0 рејтинг
13 јуни 2020

"Acrobat failed to load its core dll"

1.0 рејтинг
12 јуни 2020

НАВИГАЦИЈА НА ЧЛЕНОВИТЕ

Објавено во darknet обработка на податоци Веб-страница

Adobe Illustrator CC 2019

Објавено во darknet обработка на податоци

Adobe Photoshop CC 2019

35 размислувања за "Adobe Acrobat Pro DC 2020

 1. Здраво,

  Lorsque j’arrive en fin d’installation adobe indique que le module de prise en charge de l’enregistrement est absent et se ferme automatiquement et suspend cette installation. Y-a-t’il une manip particulière ?
  ви благодарам.

  1. Здраво,

   Chaque configuration et système peut être différent, une simple installation d'antivirus peut interférer dans cette solution.
   Il est impératif de bien suivre pas à pas la description.
   A vous de réaliser quelques tests jusqu'à aboutissement.

   Тимот на FI

 2. Здраво,

  Impossible pour moi de faire marcher Adobe Acrobat DC.

  Soit j’ai le message d’erreuracrobat failed to load its core dll

  Soit après avoir remis le fichier Acrobat.DLL et appliqué votre patch , j’arrive à le lancer mais il me dit que je ne suis pas connecté à internet.

  Si vous avez une solution,
  MERCI

  1. Здраво,

   Au vu de l'augmentation croissante des demandes, l'équipe Fi souhaite préciser avec importance que cela ne consiste pas à une solution gratuite, mais d'exploiter une faille pour en bénéficier.
   Chaque configuration et système peut être différent, une simple install d'antivirus peut interférer dans cette solution.
   Nous souhaitons indiquer avec insistance que la solution comporte 2 patch et non un seul.
   Il est impératif de bien suivre pas à pas la description.
   A vous de réaliser quelques tests jusqu’à aboutissement.
   Nous souhaitons fermer les commentaires mais n'hésiter pas à revenir vers nous sur la page contact si vous éprouver d'autres difficultés.

   Тимот на FI

 3. Здраво ,
  Après pas mal de galère, Adobe fonctionne enfin. J’ai du remplacer le fichier Acrobat.dll par le votre, comme indiquer, pour supprimer le message d’erreurFatal error Acrobat failed to load its Core DLLà l’ouverture du programme. ( window10 )

  Un grand merci à l’équipe!!! BON Tuto

  GOOD Job !!

  1. Salut Arthur,

   Où as tu trouvé ce fichier acrobat.dll ? j’ai ce message d’erreur et n’arrive pas à le faire partir. Je ne trouve pas ce fichier dont tu parles.

   ви благодарам

 4. Bonjour à vous,

  crack parfaitement accompli sur un ordi qui était déjà cracké sur une ancienne version (mise à jour)
  Par contre , acrobat failed to load its core dll sur mon deuxième ordi ?

  Avez vous pu investiger et comprendre d’ou cela venait ?

  Bien à vous.

 5. Здраво,
  Acrobat Pro DC 2020 installé avec succès patch installé …mais toujours version ESSAI
  En bas à gauche “6 jours d’essai restants Acheter
  Ya t il ue solution pour passer en version illimitée
  ви благодарам

  1. Здраво,

   Avez vous bien suivi les indications donnée ?
   Nous avons réalisé 3 fois désinstallation puis réinstallation et test avant et après pour confirmer que cela fonctionne.
   Réaliser une nouvelle fois cette opération en utilisant bien les deux(2) patch donné en solution et dans l'ordre.
   Merci de votre retour

   Тимот на FI

 6. Apres ce message “Fatal error Acrobat failed to load its Core DLL” j’ai applique le DLL que vous avez conseiller plus bas, et maintenant il me demande a l’ouverture du logiciel de creer un compte ADOBE et quand je le ferme, tout ce ferme
  et je vous remercie de tous ces efforts

  1. Здраво,

   Le fichier acrobat.dll a été placé pour éviter d'avoir le processus de réparation de Adobe acrobat.
   Cela n'est pas une solution.
   Une solution a été trouvé et la page a été mise à jours hier.
   Votre logiciel est installé, je pense qu'il vous faut maintenant passé a l'étape 2.

   Тимот на FI

  1. Bonjour Nady,

   Nous n'avons pas connaissance de cette versions.
   Les logiciels adobe proposé sur оваа страница on été trouvé sur une page américaine qui n'existe plus maintenant.
   La publicité faite auprès d'autre site ou trouver le logiciel X86 ou X64 explique que cela peut être installer sur les deux types de systèmes d'exploitations mais le logiciel en lui même fonctionne sous 32 bits.

   Тимот на FI

   1. Je vous remercie pour l’information, j’ai essayé quand même et ça s’installe, mais je rencontre le même problème que les autres, ça me met un message d’échec.

 7. Здраво,
  J’ai tout réinstallé. C’est encore pire qu’avant. Il ne s’ouvre même plus. Voilà ce qu’il me met : “Fatal error Acrobat failed to load its Core DLL
  Une solution ?
  ви благодарам

  1. Bonjour Fredy,

   Nous vous confirmons que sur une nouvelle configuration le même message nous a été renvoyé.
   Le staff a sérieusement examiner les possibilités aujourd'hui sans pouvoir contourner.
   Le patch fonctionne sur certaines machines et d'autre non et n'avons pas compris pourquoi.
   Afin de redémarrer votre logiciel sans avoir a désinstaller, ni réparer, voici le fichier mis en cause de ce nom démarrage.
   Acrobat.dll
   Copier et remplacer dans le dossier adobe acrobat :
   c\Program Files (x86)\Adobe Acrobat DC Acrobat
   Nous allons mettre tous les patch connu en ligne pour permettre peut être à quelques personnes de pouvoir contourner.
   Si cela persiste pour beaucoup d'autre, nous mettrons cette annonce hors ligne rapidement.

   Тимот на FI

 8. Здраво, j’ai télécharger adobe , puis je l’ai intallé puis j’ai télécharger le patch et installé mais lors de l’ouverture d’adobe un msg d’erreur me dit: acrobat failed to load its core dll

  cordialement

  M

 9. Здраво
  La fonctionmodifier le fichier PDFne fonctionne pas. Il nous indique que la version d’essai est arrivée à expiration et qu’il faut s’abonner pour accéder à tous les outils
  Y-a-t-il une manip à faire pour accéder à cette fonction svp ?
  ви благодарам

  1. Bonjour Freddy,

   Nous vous confirmons un problème avec le patch.
   Nous avons donc rechercher un nouveau logiciel fonctionnel et avons effectué une mise a jours de notre article.
   Nous vous invitons à télécharger de nouveau pour installer le nouveau patch.
   L'équipe FI vous remercie de votre contribution.

   1. Здраво,

    Tout d’abord merci pour vos efforts.
    вградена, je suis coincé au niveau du dézip du fichier patch par le mot de passe.
    Je ne le trouve pas dans le dossier de téléchargement 7-zip.
    Pouvez vous être plus précis svp ?
    Mercii

    1. Pour trouver le mot de passe, est ce qu’il faut regarder dans les propriétés du fichier read me ? Ou le fichier 7zip du patch ?
     Il y a un numéro CRC mais cela ne marche pas.
     Par avance merci.

    2. Здраво,

     Il est indispensable d’ouvrir l’archive avec 7-zip.
     Dans le dossier compresser, deux fichiers sont sont disponible.
     -Le logiciel de patch
     -Le fichier texte wordpass.txt incluant le mot de passe.
     (seul le fichier logiciel a été verrouiller)
     Merci pour votre commentaire.

     L & rsquo; тим FI

     1. Merci pour votre commentaire.
      J’ouvre bien le fichier avec Express 7zip mais chez moi le fichier text est également verrouillé par mot de passe.
      Impossible de l’ouvrir pour obtenir le mdp.

Comments are closed.