Член ажурирани 5 Декември 2020 до 4 ч 06 ме

 

Ова е месец на цреши,
FI прави да уживате во својот добар готвач рецепти.

АНЕГДОТА
цреша, создаде песна 1866 Жан Баптист Климент и Антоан Ренард.

За цреша clafoutis

550 гр.
300 грама цело јајце
115 грама рициново шеќер
55 Тип грам брашно 45
45 грама стопен путер

Во сад, Јајцата се матат со шеќерот.
Додадете брашно и стопен путер.
Заврши со крем.
Во калап за clafoutis, пополнување на цреша (проследен уште подобро).
ВАЖНО:
Не путер или шеќер во дното на мувла !

Истурете цреша на врвот на тестото од страна на откривање на врвот да се направи поубава готвење.
150 до 160 степен за околу 20 до 30 минути.
Примерок на собна температура.


0
0.0 рејтинг
0 / 5 ѕвезди (0 поглед)
Одлично0%
Многу добро0%
просечната0%
Неквалитетна0%
ужасно0%

откажете

 

Оцени го овој член

НАВИГАЦИЈА НА ЧЛЕНОВИТЕ

Објавено во обработка на податоци

HTML субјекти

Објавено во darknet обработка на податоци

Канцеларијата за активирање 365 (2019)

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *