Член ажурирани 5 Декември 2020 до 4 ч 00 ме

убав рецепт за да го придружува на садовите за оние кои сакаат сладок солена мешавина.

 
За крем:
350 грама течност крем
110 грама на датуми

Топлина на крем, а потоа се меша неколку минути да се има многу тенка крем за да сифон.
(Сифон со еден кертриџ и можат да се тресат).

——————————–

за сок:
250 g вода
110 грама на датуми

миксер 2 минути, тој е подготвен.

Додади некои парче во стакло, прелива сок, а заврши со крем.
Посипете со рендан Тонка грав.


0
0.0 рејтинг
0 / 5 ѕвезди (0 поглед)
Одлично0%
Многу добро0%
просечната0%
Неквалитетна0%
ужасно0%

откажете

 

Оцени го овој член

НАВИГАЦИЈА НА ЧЛЕНОВИТЕ

Објавено во darknet

бесплатен стриминг

Објавено во darknet обработка на податоци Веб-страница

Amt.emu v2 Adobe 2020

1 thought on “датуми капучино

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *